KUMAŞ TEKNOLOJİSİ

FORMA YAPTIRMAK İÇİN UYGUN KUMAŞ NEDİR?

Akbağ Tekstil olarak firmamız, iç ve dış pazarda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ve kullanım amaçlarına uygun olarak forma ve eşofman takımları için onları doğru kumaşlara yönlendirmeye çalışıyoruz.

Forma için doğru kumaş tercihi yapabilmek için basitçe en çok kullanılan kumaşlardan ve özelliklerinden sizlere bahsedelim.

Micro İnterlock : Düz ve dayanıklı yapısıyla öne çıkan micro interlock kumaş, özellike dijital baskıdan sonra renkleri son derece canlı göstermesiyle öne çıkmaktadır. Daha çok halı saha , okul takımları ve amator sporlarda kullanılan micro interlock kumaş forma yaptirmak için ideal bir performans kumaşıdır. 

70 denye jarse olarak piyasada bilenen bu kumaşın , flament değerleri kumaş dokusunun daha yumuşak ve ipeksi olmasını sağlar. Dijital baskıyı aldıktan sonra uzun yıllar rahatça kullanım sağlar.
Dikkat edilmesi gereken konu micro interlockta flament değeridir. 75/48 ve ya 75/72 değerlerindeki iplikten yapılmış olan micro interlock kumaş 140 gram değerlerinde üretildiyse mükemmel bir kullanım sağlar.

Yağmur Desen: Uzun süre performans gösterilen spor branşlarında terich edildiği gibi, delikli yapısıyla  basketbol branşında da çokça kullanılmaktadır. Renkleri daha mat gösteriyor olsa da , nefes alan yapısından ötürü yüksek performans spor branşları için ideal bir kumaştır.
70 denye ve ya 90 denye olarak tercih edliebilir. 

Dalgıç: 150 denye Pes iplikten yapılan dalgıç, esnek yapısıyla anterman eşofmanları için kullanılabilecek en iyi kumaştır. Kumaş örgüsünde kullanından ipin flament değeri , boyahanelerde kullanından boya kaliteyi öne çıkaran en önemli unsurdur.

Kumaşlardaki Dry-fit , Dry-touch , Fit - Dry tarzında yapılan açıklamalar ipliğin örgüsüyle alaklı olmaktadır. Aynı zamanda bu özelliklere uygun biçimde üretilen kumaşlar ihracat kalitesinde kumaşlar olduğundan mütevellit , piyasada 50 60 liraya satılan formalarda kullanılması kesinlikle MÜMKÜN DEĞİLDİR. 
Bu tarz yanıltıcı reklamlara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Akbağ Tesktil olarak , zaman zaman hazır kumaşları bildiğimiz firmalardan tedarik ettiğimiz gibi, çoğu kumaşımızı kendimiz ördürmekte ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hazırlamaktayız. 


 


Whatsapp